Airties Air 2310 İnternet Bağlantım Çok Yavaş

nternet Bağlantım Çok Yavaş
Değerli Müşterimiz,
İnternet bağlantınız ne kadar hızlı olursa olsun bazen aşırı yavaşlama problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
İnternet bağlantısının yavaşlamasının başlıca nedenleri;

● Birden fazla bilgisayarın, interneti paylaşıyor olması internet bağlantısının bölünmesine neden olduğundan bağlantı hızı düşebilir.

● Bilgisayarınızda kullandığınız antivirüs yada firewall uygulamalarının ayarlarının uygun şekilde yapılandırılmaması nedeniyle yavaşlık yaşayabilirsiniz.

● Kullandığınız modem üzerinden internete çıkan herhangi bir bilgisayarda virüs, trojan veya spyware bulunması internet bağlantınızı önemli ölçüde yavaşlatabilir.

● Internet servis sağlayıcınızdan kaynaklanan genel bir sorun ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

● Modeminize kablosuz olarak bağlanıyorsanız, internet yayını sağlayan cihaz ile aranızdaki mesafe yetersiz kalıyor olabilir.

● Network üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, network üzerindeki bilgisayarlardan bir veya birkaç tanesinde yukarıda bahsettiğimiz sorunlar yaşanıyor olabilir. İnternet bağlantı hızınızın neden düşük olduğunu tespit etmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz sizin için çözüm sağlayabilir;

● Network üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, modem ile bilgisayarınız arasında direkt bağlantı sağlayarak deneme yapabilirsiniz.

● Eğer bilgisayarınızda yüklü bir Antivirüs programı mevcutsa güncel olduğundan emin olmalısınız. Antivürüs programına sahip değilseniz bir antivirüs programı edinerek bilgisayarınıza virüs taraması yapmalısınız.

● Hız testi yapabilir ve modeminize kadar ulaşan bağlantı hızını ölçebilirsiniz. Hız testinin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, internet hizmetini satın aldığınız servis sağlayıcınızdan konuyla ilgili destek alabilirsiniz. Eğer bu işlemlerden sonra hız sorunu devam ederse, teknik destek hizmeti aldığınız kişi yada firmadan destek almanızı rica ederiz. Airties ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

KAYNAK: www.airties.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

denmee baslık

aasdsadsada

Son Yazılar

Modem kategorileri