Türk Telekom TP-Link TD-W9970v3 Port Yönlendirme

Türk Telekom TP-Link TD-W9970v3 Port Yönlendirme

PORT Yönlendirme Ayarı

Modem üzerinde yerel ağınızdaki bir cihaz ya da uygulamanın internet üzerinden erişime açılması için modem üzerinde bu cihaza ya da uygulamanın çalıştığı bilgisayara ilgili portların modem üzerinde yönlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için Modem ara yüzünde İletim / Sanal Sunucu ekranında Yeni Ekle butonuna tıklayarak port yönlendirme tanımlaması oluşturabilirsiniz.


Ara yüz: bu bölümde modeminizin internet çıkış portunu belirtmelisiniz, default ayarda ADSL-VDSL portunu ifade eden dsl_internet seçili gelir. Eğer bağlantınız fiber (WAN ETH) ise bu
durumda ewan_internet seçeneğini seçmelisiniz. Bağlantı türünüzden emin değilseniz modeminizin ara yüz ekranında sol sütunda Durum bölümüne girerek bu ekrandaki WAN bölümünde bağlı olduğunuz bağlantının türünü görebilirsiniz.

Servis Portu: Bu bölüme kullanacağınız uygulamanın internet üzerinde kullanacağı port numarasını girin.

IP Adresi: Port yönlendirmesinin yapılacağı ağınızdaki bilgisayarın ya da cihazın IP adresi girilmelidir

internal Port: LAN (local ağınızdaki) uygulamanın kullanacağı port numarasını girin bu genellikle Servis portu ile aynı girilir
.
Protokol: Ilgili port yönlendirmesinin hangi protokolü (TCP, UDP) kullanacağı belirtilmelidir. Eğer hangi protocol olduğu bilinmiyorsa HEPSİ seçeneği belirtilmelidir.

Durum: Ilgili port yönlendirmesini devre dışı bırakmak ya da daha önce devre dışı bırakılmış olan port yönlendirmelerini tekrar etkinleştirmek için kullanılır.

Yaygın Servis Portları:
Bu bölümde temel bazı servisler kullanıcıya kolaylık olması açısından tanımlı olarak gelmektedir, bu bölümde ki bir uygulama seçildiğinde bu uygulamanın kullandığı
portlar ve Protokol otomatik olarak ayarlanır, kullanıcıdan yalnızca ağdaki bilgisayarın IP adresinin girilmesi istenir.

NOT: Ipv4 adreslerinin tükenmesi nedeniyle operatörlerin alt yapı değişikliği nedeniyle modemlere tahsis ettiği IP adresi ile internet üzerinde kullanılan IP adresi farklı olabilmektedir. Bu durumda olan bölgelerde modemlerin port yönlendirme fonksiyonu işlevsiz duruma gelmektedir. Bu durumun sabit IP adresi tahsisi ile aşılabilmektedir, bunun için servis sağlayıcınız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

kaynak: https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/Documents/TP-Link-TD-W9970_kullanim_kilavuzu.pdf

“Türk Telekom TP-Link TD-W9970v3 Port Yönlendirme” için bir cevap

 1. freekays dedi ki:

  Ana SayfaPC de IIS Web Server yayını xamp wamp appserv TP-Link TD-W9970 modem ayart
  PC de IIS Web Server yayını xamp wamp appserv TP-Link TD-W9970 modem ayart
  Yusuf Kaya-Aralık 20, 2021

  TP-Link TD-W9970

  Modem ayarı 🖥💻

  DMZ Durumu: Etkin

  DMZ Host IP Adresi: 192.168.1.100

  Kaynak IP: 192.168.1.1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

denmee baslık

aasdsadsada

Son Yazılar

Modem kategorileri